Dołącz do nas!

Kompleksowo opracujemy strategię migracji do chmury zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami. Sklasyfikujemy aplikacje pod kątem możliwości przeniesienia do chmury. Wybierzemy właściwe środowisko chmurowe oraz sposób dokonania przeniesienia. Wyselekcjonujemy aplikacje wymagające modyfikacji lub całkowitego przepisania. Przygotujemy harmonogram wdrożenia zmian. Zoptymalizujemy cały proces pod kątem maksymalnych korzyści dla organizacji, uwzględniając koszt przeniesienia do chmury oraz koszt usług chmury.

Do kogo kierujemy usługę

Zaczynasz swoją przygodę z chmurą i planujesz zmniejszyć swoje koszty operacyjne i infrastrukturalne poprzez przeniesienie części lub całości swoich usług do chmury? A może już po części korzystasz z chmury i zastanawiasz się, czy dobrze to robisz? Jesteśmy tu, aby właśnie w tym Ci pomóc. Obojętnie na jakim etapie jesteś, jeśli chodzi o wykorzystanie usług chmurowych, my zapewnimy wsparcie w przejściu na wyższy poziom świadczenia Twoich usług poprzez optymalizację kosztów wdrożenia, zwiększenie dostępności oraz skrócenie tzw. time-to-market. Zoptymalizujemy koszty Twoje oraz Twoich klientów poprzez właściwe wykorzystanie chmury.

Plan migracji do chmury

Mnogość scenariuszy powoduje, że przygotowanie odpowiedniej strategii dla Twojej organizacji jest kwestią indywidualną i nie da się tu powielić przykładów z innej firmy. Możliwe, że wystarczą proste działania typu Lift & Shift, czyli przeniesienie aplikacji z serwerów on-premise na te w chmurze, a może będzie wymagana modyfikacja lub całkowite przepisanie aplikacji z wykorzystaniem natywnych komponentów oferowanych w chmurze (aplikacja cloud-native). Zweryfikujemy również optymalną strategię przeniesienia danych do chmury. Wybór właściwej strategii Lift & Shift, cloud-ready lub cloud-native powoduje zasadnicze zmiany w czasie dostępności nowej usługi, koszcie jej dostosowania oraz miesięcznym koszcie eksploatacji i dodatkowo jest zależny od wybranej chmury publicznej.

Zakres naszego wsparcia

W ramach prac przygotujemy plan migracji do chmury z ogólną oceną gotowości organizacji przejścia na chmurę. Materiał zostanie przygotowany na podstawie dokumentacji infrastruktury oraz sposobu wykorzystania aplikacji, a także rozmów z osobami odpowiadającymi za poruszany obszar. Gotowy plan możesz zacząć wprowadzać w życie zarówno z wykorzystaniem własnych zasobów, jak również możesz skorzystać z pomocy naszych doświadczonych specjalistów.

Zawartość planu

Poziom gotowości przejścia do chmury Twojej organizacji

Ogólna ocena Twojej infrastruktury

Informacja o wyborze najbardziej optymalnej chmury dla Twoich potrzeb

Strategia przeniesienia danych do chmury

Kategoryzacja aplikacji pod kątem migracji do chmury

Ogólne kroki do podjęcia względem każdej aplikacji w celu migracji do chmury

Zadbanie o plan Disaster Recovery

Technologie wykorzystywane do migracji oraz docelowych rozwiązań

Wysokopoziomowy harmonogram prac prezentujący przedział czasowy migracji

Plan kosztów migracji oraz stałych opłat wykorzystania usług chmurowych

Strategia wyjścia z chmury w przypadku potrzeby wyboru innej chmury lub innego typu rozwiązania

Twoje korzyści

Zmniejszenie kosztów utrzymania własnej infrastruktury

Optymalizacja zasobów ludzkich = oszczędności

Zoptymalizowany proces obsługi zarządzania infrastrukturą

Elastyczność wykorzystania zasobów infrastruktury

Łatwość wprowadzania zmian oraz wdrażania aplikacji na serwerze

Indywidualne podejście naszych specjalistów do Twoich potrzeb

Zabezpieczenie danych