Dołącz do nas!

Onwelo Cloud Competence Center to odpowiedź na dynamiczny rozwój rozwiązań chmurowych, technologii i rosnącą lawinowo ilość danych w otaczającym nas świecie. To centrum skupiające wiedzę, doświadczenie i biznesowe wyczucie chmury, w którym pasjonaci kształcą kolejnych pasjonatów i pomagają im znaleźć swoje miejsce w wielkim świecie IT. 

Zapraszamy do programu rozwoju zawodowego w obszarze technologii chmurowej. Na uczestników czeka autorski program szkoleniowy oraz praca przy prawdziwych projektach biznesowych!   

Program krok po kroku

  1. W ramach rekrutacji zaprosimy Cię do biura Onwelo w celu wykonania pięciu zadań. Cztery z nich zweryfikują wiedzę techniczną IT, a ostatnie sprawdzi znajomość języka angielskiego. Podczas tego krótkiego testu będziesz mógł korzystać ze zdobytej wcześniej wiedzy, ale też z materiałów zewnętrznych (Internet, dokumentacja itp.).
  2. Zostaną zbudowane dwa zespoły, które będą zgłębiać wiedzę techniczną w obszarze cloud. Jedna grupa zajmie się rozwiązaniami Google Cloud, a druga skupi się na technologii Microsoft Azure.
  3. Pierwsze trzy miesiące to duża dawka wiedzy teoretycznej, próby samodzielnego działania i zadania przygotowane przez mentorów. Wszystko to w ramach przygotowania do certyfikacji na poziomie Google Cloud Associate lub Azure Administrator Associate. Po tym kroku możesz już zostać włączony do zespołu realizującego prawdziwy projekt dla klienta.
  4. Kolejne dwa miesiące to dużo praktycznych zadań pozwalających zastosować wszystko to, czego dowiedziałeś się w teorii. Zwieńczeniem wysiłku jest certyfikacja na najwyższym poziomie Google Professional Cloud Architect lub Azure Solution Architect.
  5. Teraz już na pewno zaczynasz przygodę z prawdziwym biznesowym zastosowaniem poznanych rozwiązań. Dostajesz własny projekt lub jesteś częścią większego projektu. Wspólnie z klientem oraz innymi członkami zespołów projektujesz architekturę platform, przygotowujesz zaawansowane rozwiązania i odpowiadasz za ich implementację.
  6. Jako absolwent programu masz możliwość wzięcia udziału w kolejnych edycjach, jako mentor lub wykładowca. Będziesz wspierać jednego bądź więcej uczestników w ich rozwoju, zdobywaniu wiedzy i uzyskaniu certyfikacji.

Poznaj bliżej program
Cloud Competence Center

Obejrzyj wideo

Dlaczego warto ?

Elastyczny, autorski program szkoleniowy tworzony przez praktyków na co dzień realizujących projekty rynkowe. Z jednej strony pozwala on wykorzystać potencjał drzemiący w uczestnikach, z drugiej – na bieżąco odpowiadać na zmiany zachodzące w szeroko pojętym środowisku chmurowym.

Jasne zasady, przejrzysta ścieżka rozwoju i gratyfikacji. Od początku wiesz, jakie kroki wykonujesz w ramach programu, co musisz zrobić, aby przejść do kolejnego etapu oraz jak na przestrzeni czasu będzie zmieniało się Twoje wynagrodzenie.

Kompleksowe środowisko do nauki, narzędziowe i technologiczne. Każdy uczestnik ma dostęp do bazy Google Qwiklabs, książek i materiałów do praktycznych zadań przygotowanych przez mentorów programu, platformy Cloud Guru (Linux Academy). Każdy dostaje swój własny projekt w Google Cloud Platform.

Możliwość bardzo szybkiego rozpoczęcia pracy przy prawdziwych projektach biznesowych. Już po trzech miesiącach możesz zacząć mierzyć się z realnymi potrzebami klientów.

Bezpośredni dostęp do certyfikowanych i doświadczonych specjalistów mających obszerną wiedzę w tematykach: orkiestratorów Kubernetes / OpenShift, baz danych w chmurze, sieci, monitoringu oraz przechowywania i analizy danych zarówno w chmurze Google’a, jak również w chmurze AWS i Azure.

Rafał Głąb | Założyciel OCCC i Executive Director

Dwie poprzednie edycje Cloud Competence Center pokazują bardzo duże zainteresowanie taką ścieżką rozwoju. Mamy na pokładzie dziesięć osób, które zdobyły certyfikaty i pracują w zespole Onwelo, poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności. Myślę, że ta edycja będzie jeszcze bardziej wartościowa dla uczestników dzięki współpracy z tak znakomitymi partnerami jak Google i Microsoft!

Patryk Koryga | Uczestnik 1. edycji OCCC

Do udziału w programie skłoniła mnie chęć doskonalenia swoich umiejętności w obszarze technologii chmurowej. Trafiłem w dziesiątkę! W Cloud Competence Center mogę liczyć na szybki rozwój. Poszerzam swoją wiedzę pod okiem doświadczonych specjalistów. Dodatkowo poznaję ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Mateusz Dzierzęcki | Mentor OCCC i DevOps Cloud Engineer

Przy tworzeniu programu dla uczestników Onwelo Cloud Competence Center główny nacisk położyłem na praktyczne zadania. Czerpiąc z własnego doświadczenia z rozwiązaniami chmurowymi, starałem się przekazywać wiedzę, która będzie maksymalnie użyteczna w przyszłej pracy.
Bartosz Burski | Uczestnik 1. edycji OCCC

Najbardziej wartościowy w programie jest szeroki dostęp do materiałów szkoleniowych, a także dobry kontakt w zespole, który ułatwia przekazywanie sobie wzajemnie wiedzy z zakresu przygotowań do certyfikatu. Dużą pomocą są bardziej obeznani koledzy spoza programu, którzy dzielą się swoimi przeszłymi i obecnymi doświadczeniami w chmurze.

Brzmi ciekawie?