Dołącz do nas!

Technologia blockchain rewolucjonizuje kolejne sektory gospodarki. Gwarantuje niespotykane dotąd bezpieczeństwo i stuprocentową dostępność oraz niezawodność dzięki w pełni zdecentralizowanym systemom. Jest również zapewnieniem transparentności operacji pomiędzy użytkownikami sieci.

Co to jest blockchain?

Blockchain jest systemem wykorzystującym globalną bazę danych oraz rozproszony rejestr transakcyjny. Oznacza to, że jest on współtworzony i współutrzymywany przez wszystkich użytkowników sieci, którzy przechowują zgodne kopie danych.

Cechy systemu

Spójność i dostępność

Tego typu decentralizacja gwarantuje spójność transakcyjną oraz niezależność od bankowego cyklu przepływu środków finansowych. Pozwala to zapewnić stuprocentową dostępność sieci (Bitcoin jest najdłużej działającą siecią w historii finansów, funkcjonującą nieprzerwanie od 2009 roku).

Operacje w czasie rzeczywistym

Najnowsze rodzaje sieci, w wersji 3.0, pozwalają na propagowanie i zatwierdzanie transakcji w przeciągu ułamków sekund. Dzięki temu aktualizacja globalnej bazy danych odbywa się w czasie rzeczywistym. Umożliwia to np. przesyłanie środków finansowych globalnie i w dowolnym momencie czy też przechowywanie informacji o mikroserwisach. Właściciel takiej sieci nie musi samodzielnie utrzymywać produkcyjnej infrastruktury teleinformatycznej.

Bezpieczeństwo

Ważny jest również aspekt kryptograficzny tego typu rozwiązań. Bezpieczeństwo transakcji jest nieporównywalnie wyższe niż w klasycznych systemach teleinformatycznych, a w szczególności w systemach przepływu środków finansowych.

Zastosowanie

Obecnie blockchain znajduje zastosowanie głównie w sektorze finansowym, energetycznym oraz w handlu. Technologia zdobywa coraz większą popularność w branży medycznej, produkcji przemysłowej, logistyce, branży nieruchomości oraz w sektorze usług publicznych. Liczba obszarów wykorzystujących łańcuch bloków stale rośnie.

Zakres wsparcia

Dostarczamy usługi przetwarzania danych w oparciu o technologię blockchain, wykorzystując możliwość kreowania własnych aplikacji rozproszonych w istniejących platformach, a także tworząc własne sieci od podstaw. Wspieramy przedstawicieli biznesu kompleksowo – od analizy potrzeb, przez tworzenie rozwiązania, wdrożenie, po testy i wsparcie powdrożeniowe. Zwiększamy wartość produktów i usług, bazując na jednej z wiodących technologii na rynku IT.

Korzyści technologiczne

  • Najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa
  • Całkowita spójność rejestrów
  • Możliwość szybkiego zidentyfikowania potencjalnych błędów
  • Wbudowana i automatyczna ochrona przed próbami ingerencji
  • Eliminacja potrzeby utrzymywania własnej rozbudowanej infrastruktury
  • Przeprowadzanie operacji w czasie rzeczywistym

Rafał Głąb

IT Services Director

rafal.glab@onwelo.com

+48 735 919 000

Kontakt
Rafał Głąb IT Services Director