Dołącz do nas!

Pomożemy Ci wybrać, które aplikacje, dane lub usługi w stosunkowo krótkim czasie przeniesione do chmury dadzą realne korzyści technologiczne lub finansowe, a następnie przygotujemy kompleksowy plan realizacji migracji wybranych aplikacji, danych lub usług, uwzględniając wcześniej wspomniane aspekty. Na koniec nie zostaje nic innego jak pomóc Ci zrealizować zadanie.

Do kogo kierujemy usługę

Zastanawiasz się, jak w stosunkowo łatwy sposób możesz przyspieszyć działanie aplikacji oraz zoptymalizować wykorzystanie infrastruktury potrzebnej do ich obsługi, a przy tym zmniejszyć koszty operacyjne? Chciałbyś mieć bardziej wydajną obsługę dużych zbiorów danych? Jednym ze sposobów jest adaptacja aplikacji do chmury realizowana poprzez:

  • bezpośrednie przeniesienie aplikacji z Twojej infrastruktury do chmury, czyli wykonanie Lift & Shift w modelu IaaS (Infrastructure as a Service)
  • wykonanie niedużej modyfikacji (cloud-ready) aplikacji umożliwiającej jej konteneryzację oraz wykorzystanie usług, które dostarcza dana chmura w modelu PaaS (Platform as a Service)
  • wykonanie znaczącej przebudowy aplikacji w celu wykorzystania pełnego potencjału chmury (cloud-optimized)

Usługa ta jest przedłużeniem innych usług, które oferujemy, a mianowicie planu migracji do chmury oraz przygotowania organizacji pod chmurę. Kierowana jest do firm, które dopiero planują migrację lub mają już część usług przeniesionych do chmury, głównie skupiających się w danym momencie na optymalizacji kosztów, a zarazem wprowadzeniu niezawodnych, sprawdzonych i łatwych w obsłudze rozwiązań.

Zakres naszego wsparcia

Przeanalizujemy wybrane przez Ciebie obszary pod kątem optymalizacji technologicznej, jak i finansowej. Mając wybrany taki obszar, przygotujemy szacunkowy koszt przejścia do chmury oraz zaprezentujemy korzyści z realizacji zadania – zarówno technologiczne, jak i finansowe. Określimy, jakie rodzaje usług chmurowych będą wykorzystywane (wirtualizacja czy managed services) oraz określimy konkretne usługi wraz z ich metrykami i cenami. Stworzymy szczegółowy plan działań migracji dla konkretnego obszaru do chmury, wybierając przy tym najbardziej dopasowanego do Ciebie dostawcę chmury (GCP, AWS, Azure) – pod względem technologii, polityki licencyjnej oraz narzędzi migracyjnych. Przygotowana zostanie także dokumentacja techniczna nowego środowiska chmurowego wraz z harmonogram prac.

Na podstawie przygotowanych przez nas materiałów możesz zacząć wprowadzać zmianę z wykorzystaniem własnych zasobów. Możesz również skorzystać z pomocy naszych doświadczonych specjalistów.

  

Twoje korzyści

Polepszenie jakości Twoich usług / produktów

Zmniejszenie kosztów operacyjnych

Optymalizacja aplikacji oraz zapewnienie im odpowiedniej skalowalności

Zapewnienie odpowiedniego czasu dostępności Twoich usług klientom

Postęp technologiczny

Optymalizacja zasobów ludzkich oraz infrastruktury = oszczędności